Gimnazjum Niepubliczne w Podłężu
im. św. Brata Alberta

"Powinno się być dobrym jak chleb..."
Św. Brat Albert

Dzisiaj jest 114 dzień roku. Czwartek, 24 Kwietnia 2014

Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Witamy na oficjalnej stronie internetowej Niepublicznego Gimnazjum w Podłężu!

Życzenia WielkanocneData ostatniej edycji: 15/04/2014

Dzwon wesoło się rozlega,
Pieśń potężna świat obiega,
Oby serce też zostało
Napełnione dzisiaj chwałą
I tętniącym życiem wiosny
W Zmartwychwstania dzień radosny.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, radości, smacznego jaja, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca oraz samych sukcesów.
Życzy społeczność szkolna Niepublicznego Gimnazjum im. św. Brata Alberta w Podłężu.

DZIEŃ OTWARTYData ostatniej edycji: 04/03/2014

Niepubliczne Gimnazjum w Podłężu otwiera szeroko drzwi swojej szkoły i zaprasza serdecznie uczniów klas VI wraz z rodzicami do odwiedzin w ramach Dnia Otwartego Szkoły. Dzień Otwarty odbędzie się 12 marca 2014 o godz.17.00. W tym dniu będzie można poznać warunki lokalowe naszej szkoły, wyposażenie sal lekcyjnych, poznać nauczycieli uczących, oraz porozmawiać z naszymi uczniami. Dzień Otwarty połączony będzie z rozpoczęciem rekrutacji do naszego Gimnazjum na rok szkolny 2014/15.

Nowość w ofercie szkoły!Data ostatniej edycji: 04/02/2014

Uwzględniając zainteresowania i potrzeby edukacyjne uczniów w roku szkolnym 2014/2015 zostanie utworzona klasa językowa , w której uczniowie będą uczyli się dwóch języków obcych: języka angielskiego i języka niemieckiego w poszerzonym wymiarze (4 godziny j. angielskiego i 3 godziny języka niemieckiego) tygodniowo. Klasa powstaje z myślą o uczniach o szczególnych potrzebach i zainteresowaniach nauką języków obcych. Zapewni to szybki wzrost poziomu znajomości języków obcych, przełamywanie barier językowych, możliwość lepszego startu w szkole ponad gimnazjalnej. Trzyletnia edukacja w klasie językowej umożliwi uczniom przystąpienie do egzaminu zarówno z języka angielskiego: Cambrige for Schools oraz z języka niemieckiego egzaminu: Goethe- Zeifikat A2 (egzamin odpowiada drugiemu poziomowi w sześciostopniowej skali). Zapraszamy!!!

Nowy plan lekcjiData ostatniej edycji: 04/02/2014

Od 17.02.2014 w naszym gimnazjum obowiązuje nowy plan lekcji, który można pobrać z zakładki pobieralnia.

PODWÓJNA FINALISTKA WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH.Data ostatniej edycji: 04/02/2014

Gratulujemy uczennicy kl.3a Adzie Komorowskiej- finalistce konkursu z matematyki i fizyki. Mocno trzymamy kciuki za naszą sympatyczną i bardzo zdolną koleżankę w kolejnych etapach tych konkursów. Życzymy dalszych sukcesów !!!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Data ostatniej edycji: 04/02/2014

Już po raz kolejny Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie i Absolwenci Niepublicznego Gimnazjum w Podłężu zagrali dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 16 wolontariuszy – uczniów naszego gimnazjów przez całą niedzielę zbierało datki od mieszkańców Podłęża na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrana przez nich kwota to ponad 2,5 tysiąca złotych. Pieniądze z 22. Finału WOŚP zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej, np. na wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG. W tym roku WOŚP po raz drugi zbierała pieniądze na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów.

Z wizytą w przedszkoluData ostatniej edycji: 04/02/2014

Dnia 18.12. 2013 uczniowie naszego gimnazjum w ramach realizacji projektu gimnazjalnego udali się z wizytą do Przedszkola Samorządowego im Św. Kingi w Podłężu. Projekt nosi tytuł " Dlaczego warto uczyć się języków obcych - nauka języka w formie gier i zabaw. Uczniowie gimnazjum przygotowali dla przedszkolaków pierwszą lekcję języka niemieckiego. Przedszkolaki uczyły się pierwszych słówek w języku niemieckim, takich jak kolory, liczebniki od 1- 10, nie obyło się oczywiście bez słówek związanych z Bożym Narodzeniem.

Dzień PiernikaData ostatniej edycji: 04/02/2014

Dnia 06.12 odbył się w naszej szkole DZIEŃ PIERNIKA. Tydzień wcześniej uczniowie pod nadzorem nauczycieli języka angielskiego i języka niemieckiego przygotowywali przepisy na wypieki świąteczne typowe dla krajów niemiecko-i angielskojęzycznych. Na podstawie przygotowanych i omówionych przepisów uczniowie otrzymali zadanie polegające na upieczeniu wybranych ciasteczek, pierniczków itp. W efekcie tej współpracy powstały 22 stanowiska, przy których uczniowie prezentowali swoje wypieki. Na stołach w świątecznej oprawie pojawiły się przysmaki takie jak: Lebkuchen, Zimtsterne muffins Schokoladenkekse double chocolate cakes gingerbread Przed jury postawiono ogromnie trudne zadanie wyłonienie trzech zwycięzców. Z pomocą przyszła nam Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Podłężu, która ufundowała jeszcze dwie nagrody pocieszenia. I tak społeczność uczniowska przyznała dwie nagrody dla Gabrysi i zespołu Kingi i Michała za najładniejsze pierniczki. Zwyciężyły niemieckie pierniczki Kamila oraz double chocolate cakes Jakuba. Drugie miejsca za pyszne Zimtsterne ( cynamonowe gwiazdki) przypadły Wiktori, Ani i Magdzie. Analizując wyniki konkursu można potwierdzić tezę, że to jednak mężczyźni są najlepszymi kucharzami świata…

Zebranie z rodzicamiData ostatniej edycji: 22/01/2014

Wszystkich rodziców uczniów naszego Gimnazjum zapraszamy na zebranie, które odbędzie się w czwartek 23 stycznia o godzinie 17.00.

Życzenia NoworoczneData ostatniej edycji: 31/12/2013

Pani Dyrektor, wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, Rodzicom oraz Uczniom naszego Gimnazjum składamy najserdeczniejsze życzenia noworoczne. Wielu sukcesów, odważnych marzeń, mądrych decyzji, satysfakcji, spokoju i pomyślności na cały nadchodzący 2014 rok.


Kolejny rok znowu minął
Kolejny rok jest już historią
Nowa liczba starą przegoniła
I datę w kalendarzu zmieniłaKażdy z nas jest o rok starszy
Lecz czy dojrzalszy?
Nie jednemu poleci łza
Że tak szybko mija czasSentyment w tym dniu wszystkich ogarnie
Coś się kończy coś zaczyna
Tego, co już było nie da się zatrzymać
Przyszedł dzień na podsumowanie
Co dobrego się zdarzyło
A co złego nas spotkałoZ nowymi postanowieniami
I czystymi myślami
Robimy do przodu krok
Z nadzieją, że będzie
To dobry rok…