Gimnazjum Niepubliczne w Podłężu
im. św. Brata Alberta

"Po co się niepokoić, wszak Bóg w nas, a my w Nim, a poza tym wszystko takie mało znaczące"
Św. Brat Albert

Dzisiaj jest 212 dzień roku. Piątek, 31 Lipca 2015

Imieniny obchodzą: Helena, Ignacy, Lubomir

Witamy na oficjalnej stronie internetowej Niepublicznego Gimnazjum w Podłężu!

Wakacje !!!Data ostatniej edycji: 29/06/2015

Wakacje !!! Z okazji wakacji pragniemy życzyć wszystkim uczniom i pracownikom szkoły ciepłych, wesołych, niezapomnianych i bezpiecznych wakacji. Odpoczywajcie i nabierajcie sił. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

Wycieczka do ZakopanegoData ostatniej edycji: 29/06/2015

Na zakończenie roku szkolnego klasa trzecia naszego gimnazjum wybrała się do Zakopanego.Ostatnim wyzwaniem jakie podjęli wspólnie było zdobycie Morskiego Oka. Piękne widoki i udana pogoda zrekompensowały nam trudy wspinaczki (raczej długiego spaceru)

„Pierwszy Dzwonek”Data ostatniej edycji: 17/05/2015

Do 18 maja można składać wniosek o dofinansowanie dla uczniów z rodzin wielodzietnych w ramach programu „Pierwszy dzwonek”.


Projekt, ogłoszony i finansowany przez Województwo Małopolskie, polega na udzieleniu wsparcia na rok szkolny 2015/2016 dla uczniów z rodzin wielodzietnych 3+, w zakresie zwiększenia ich szans edukacyjnych. W związku z planowanym przystąpieniem do programu Gminy Niepołomice zachęcamy wszystkie rodziny, które spełniają kryteria, do składania deklaracji uczestnictwa w programie.


O pomoc taką będą mogły się ubiegać rodziny, składające się z rodziców lub rodzica/opiekunów lub opiekuna prawnego oraz 3 lub więcej dzieci (przy założeniu, że przynajmniej jedno z dzieci jest uczniem), i której wszyscy członkowie mający status ucznia, zamieszkują na obszarze województwa małopolskiego.


Tegoroczna edycja programu uzależnia przyznanie wsparcia rodzinom od spełnienia kryterium dochodowego. O pomoc będą więc mogły się ubiegać rodziny, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 150 % kryterium dochodowego na osobę w rodzinie, uprawniającego do świadczeń z pomocy społecznej - dochód netto w wysokości 684,00 zł na osobę w rodzinie.


Warunkiem koniecznym uwzględniania danej rodziny w składanym przez gminę zapotrzebowaniu na dotację, jest złożenie deklaracji przystąpienia do programu wraz z oświadczeniem o wysokości dochodów rodziny zbieranym w celu wstępnej jedynie weryfikacji deklaracji.


Dokumenty należy złożyć w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Niepołomicach, ul. Piękna 1, 32-005 Niepołomice, (pokój nr 4 – świadczenia rodzinne), nie później niż do 18 maja 2015 roku.


Szczegółowych informacji na temat projektu „Pierwszy Dzwonek” udzielają pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Niepołomicach pod nr telefonu: 012 281 11 72.


Załączniki:
1. Deklaracja uczestnictwa w programie „Pierwszy Dzwonek”
2. Oświadczenie o dochodach rodziny
3. Regulamin projektu „Pierwszy Dzwonek”
http://www.niepolomice.eu/pl/news_show.php?readmore=7658

Życzenia z okazji Świąt WielkanocnychData ostatniej edycji: 02/04/2015

Dzwon wesoło się rozlega,
Pieśń potężna świat obiega,
Oby serce też zostało
Napełnione dzisiaj chwałą
I tętniącym życiem wiosny
W Zmartwychwstania dzień radosny.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, radości, smacznego jaja, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca oraz samych sukcesów.
Życzy społeczność szkolna
Niepublicznego Gimnazjum im. św. Brata Alberta w Podłężu.

Przekaż 1 % podatkuData ostatniej edycji: 01/04/2015

Prosimy, przekaż nam 1 procent podatku.
Pomoże nam to w skuteczniejszej realizacji naszej misji. Pieniądze zostaną przeznaczone na doposażenie szkoły oraz dofinansowanie wycieczek szkolnych. Podczas wypełniania formularza PIT wpisz KRS 0000270261 oraz poniższy cel szczegółowy Gimnazjum w Podłężu 5033
www.fsmm.pl

DZIEŃ OTWARTY w Niepublicznym Gimnazjum im. Św. Brata Alberta w PodłężuData ostatniej edycji: 12/03/2015

Niepubliczne Gimnazjum w Podłężu otwiera szeroko drzwi swojej szkoły i zaprasza serdecznie uczniów klas VI wraz z rodzicami do odwiedzin w ramach Dnia Otwartego Szkoły. Dzień Otwarty odbędzie się 23 marca 2015 o godz.17.00. W tym dniu będzie można poznać warunki lokalowe naszej szkoły, wyposażenie sal lekcyjnych, poznać nauczycieli uczących, oraz porozmawiać z naszymi uczniami. Dzień Otwarty połączony będzie z rozpoczęciem rekrutacji do naszego Gimnazjum na rok szkolny 2014/15.

Męska grupa w przedszkoluData ostatniej edycji: 12/03/2015

Męska grupa w przedszkolu W dniu dzisiejszym w ramach realizacji projektu edukacyjnego kolejny raz wybraliśmy się do Przedszkola Samorządowego im. Św. Kingi w Podłężu. Tym razem czterech uczniów klasy 2b: Cyprian, Patryk, Paweł i Bartosz przygotowali lekcję pokazową dla grupy kubusie. Gimnazjaliści próbowali przybliżyć dzieciom tajniki języka niemieckiego. Przy pomocy przygotowanych przez siebie wcześniej materiałów tkj. prezentacje multimedialne, kolorowanki, piosenki w języku niemieckim, wycinanki, puzzle, gry typu memory starali się nauczyć przedszkolaków nazw zwierząt, kolorów i liczebników . Trzeba przyznać, że panowie świetnie poradzili sobie z zadaniem, udało im się nie tylko zapanować nad grupą, ale też zainteresować dzieci tematem. Wszystkie przedszkolaki za otrzymały za swe zaangażowanie balony i mnóstwo słodyczy od młodych nauczycieli. Bardzo dziękujemy przedszkolakom, nauczycielom i dyrekcji przedszkola za miłe przyjęcie i poczęstunek dla naszej grupy. Projekt ten cieszy się ogromnym powodzeniem wśród naszych uczniów i kolejne grupy już przygotowują materiały do lekcji wielkanocnej.

„Nie Zmarnuj Swojego Życia”Data ostatniej edycji: 12/03/2015

Dzisiaj nasze gimnazjum odwiedzili Bęsiu (Łukasz Bęś) i Dj Yonas (Jonatan Blank) tworzący skład RYMcerze z projektem „Nie Zmarnuj Swojego Życia”.
Celem projektu jest profilaktyka uzależnień, uświadomienie zagrożeń związanych z używkami, zmiana postawy u młodzieży, zachęcenie do rozwijania zainteresowań, przedstawienie wartości chrześcijańskich.

Bęsiu to jeleniogórski raper z kilkunastoletnim stażem i znaczącym dorobkiem płytowym obejmującym takie tytuły jak: „Ostatnie słowo należy do Boga” (2008), „Paruzja” (2010), „Syn Gromu” (2011), „Antidotum” (2013). Jego utwory takie jak „Pułapka” i „Prawda” zajmowały pierwsze miejsca na listach „Muzycznych Darów”, kolejno w 2011 i 2012 roku a on sam został okrzyknięty Debiutem roku 2011 przez audycje Muzyczne Dary. Kolejnymi sukcesami Bęsia były klipy „Fanatyk” oraz „Nie opuszczaj ich” emitowane w TVP2 oraz TVN.

Dj Yonas jest doświadczonym raperem i producentem muzycznym. Od ponad 10 lat zajmuje się produkcją i otoczką brzmieniową RYMcerzy. Od maja 2012 roku współpracuje ze znaną, amerykańską wytwórnią 22Visionz Records tworząc obok Terona »Bonafide« Carter’a z G.R.I.T.S.

Dzień kobiet, dzień kobiet, niech każdy się dowie!Data ostatniej edycji: 08/03/2015

Wszystkim Przedstawicielkom płci pięknej z naszego gimnazjum składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu.
Życzymy by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze i byście zawsze czuły się doceniane.


Specjalne życzenia składamy również na ręce Pani Dyrektor, Pań z grona pedagogicznego oraz wszystkich Pań pracujących w naszej szkole.


Aby Dzień Kobiet trwał nie tylko dziś ale cały rok!

Stypendium szkolneData ostatniej edycji: 03/03/2015

W związku z przyznaniem stypendium szkolnego w roku szkolnym 2014/2015 rodzice uczniów są proszeni o dostarczanie opisanych faktur / na drugi semestr do dnia 13.03.2015r./ przez Szkoły do Wydziału Edukacji ul. Zamkowa 5 pok. 7.