Gimnazjum Niepubliczne w Podłężu
im. św. Brata Alberta

"Bez miłości grosz jest szorstki, strawa podana niesmaczna, opieka najlepsza niemiła."
Św. Brat Albert

Dzisiaj jest 116 dzień roku. Niedziela, 26 Kwietnia 2015

Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena

Witamy na oficjalnej stronie internetowej Niepublicznego Gimnazjum w Podłężu!

Życzenia z okazji Świąt WielkanocnychData ostatniej edycji: 02/04/2015

Dzwon wesoło się rozlega,
Pieśń potężna świat obiega,
Oby serce też zostało
Napełnione dzisiaj chwałą
I tętniącym życiem wiosny
W Zmartwychwstania dzień radosny.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, radości, smacznego jaja, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca oraz samych sukcesów.
Życzy społeczność szkolna
Niepublicznego Gimnazjum im. św. Brata Alberta w Podłężu.

Przekaż 1 % podatkuData ostatniej edycji: 01/04/2015

Prosimy, przekaż nam 1 procent podatku.
Pomoże nam to w skuteczniejszej realizacji naszej misji. Pieniądze zostaną przeznaczone na doposażenie szkoły oraz dofinansowanie wycieczek szkolnych. Podczas wypełniania formularza PIT wpisz KRS 0000270261 oraz poniższy cel szczegółowy Gimnazjum w Podłężu 5033
www.fsmm.pl

DZIEŃ OTWARTY w Niepublicznym Gimnazjum im. Św. Brata Alberta w PodłężuData ostatniej edycji: 12/03/2015

Niepubliczne Gimnazjum w Podłężu otwiera szeroko drzwi swojej szkoły i zaprasza serdecznie uczniów klas VI wraz z rodzicami do odwiedzin w ramach Dnia Otwartego Szkoły. Dzień Otwarty odbędzie się 23 marca 2015 o godz.17.00. W tym dniu będzie można poznać warunki lokalowe naszej szkoły, wyposażenie sal lekcyjnych, poznać nauczycieli uczących, oraz porozmawiać z naszymi uczniami. Dzień Otwarty połączony będzie z rozpoczęciem rekrutacji do naszego Gimnazjum na rok szkolny 2014/15.

Męska grupa w przedszkoluData ostatniej edycji: 12/03/2015

Męska grupa w przedszkolu W dniu dzisiejszym w ramach realizacji projektu edukacyjnego kolejny raz wybraliśmy się do Przedszkola Samorządowego im. Św. Kingi w Podłężu. Tym razem czterech uczniów klasy 2b: Cyprian, Patryk, Paweł i Bartosz przygotowali lekcję pokazową dla grupy kubusie. Gimnazjaliści próbowali przybliżyć dzieciom tajniki języka niemieckiego. Przy pomocy przygotowanych przez siebie wcześniej materiałów tkj. prezentacje multimedialne, kolorowanki, piosenki w języku niemieckim, wycinanki, puzzle, gry typu memory starali się nauczyć przedszkolaków nazw zwierząt, kolorów i liczebników . Trzeba przyznać, że panowie świetnie poradzili sobie z zadaniem, udało im się nie tylko zapanować nad grupą, ale też zainteresować dzieci tematem. Wszystkie przedszkolaki za otrzymały za swe zaangażowanie balony i mnóstwo słodyczy od młodych nauczycieli. Bardzo dziękujemy przedszkolakom, nauczycielom i dyrekcji przedszkola za miłe przyjęcie i poczęstunek dla naszej grupy. Projekt ten cieszy się ogromnym powodzeniem wśród naszych uczniów i kolejne grupy już przygotowują materiały do lekcji wielkanocnej.

„Nie Zmarnuj Swojego Życia”Data ostatniej edycji: 12/03/2015

Dzisiaj nasze gimnazjum odwiedzili Bęsiu (Łukasz Bęś) i Dj Yonas (Jonatan Blank) tworzący skład RYMcerze z projektem „Nie Zmarnuj Swojego Życia”.
Celem projektu jest profilaktyka uzależnień, uświadomienie zagrożeń związanych z używkami, zmiana postawy u młodzieży, zachęcenie do rozwijania zainteresowań, przedstawienie wartości chrześcijańskich.

Bęsiu to jeleniogórski raper z kilkunastoletnim stażem i znaczącym dorobkiem płytowym obejmującym takie tytuły jak: „Ostatnie słowo należy do Boga” (2008), „Paruzja” (2010), „Syn Gromu” (2011), „Antidotum” (2013). Jego utwory takie jak „Pułapka” i „Prawda” zajmowały pierwsze miejsca na listach „Muzycznych Darów”, kolejno w 2011 i 2012 roku a on sam został okrzyknięty Debiutem roku 2011 przez audycje Muzyczne Dary. Kolejnymi sukcesami Bęsia były klipy „Fanatyk” oraz „Nie opuszczaj ich” emitowane w TVP2 oraz TVN.

Dj Yonas jest doświadczonym raperem i producentem muzycznym. Od ponad 10 lat zajmuje się produkcją i otoczką brzmieniową RYMcerzy. Od maja 2012 roku współpracuje ze znaną, amerykańską wytwórnią 22Visionz Records tworząc obok Terona »Bonafide« Carter’a z G.R.I.T.S.

Dzień kobiet, dzień kobiet, niech każdy się dowie!Data ostatniej edycji: 08/03/2015

Wszystkim Przedstawicielkom płci pięknej z naszego gimnazjum składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu.
Życzymy by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze i byście zawsze czuły się doceniane.


Specjalne życzenia składamy również na ręce Pani Dyrektor, Pań z grona pedagogicznego oraz wszystkich Pań pracujących w naszej szkole.


Aby Dzień Kobiet trwał nie tylko dziś ale cały rok!

Stypendium szkolneData ostatniej edycji: 03/03/2015

W związku z przyznaniem stypendium szkolnego w roku szkolnym 2014/2015 rodzice uczniów są proszeni o dostarczanie opisanych faktur / na drugi semestr do dnia 13.03.2015r./ przez Szkoły do Wydziału Edukacji ul. Zamkowa 5 pok. 7.

Ferie zimowe 2015Data ostatniej edycji: 16/02/2015

Życzymy wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom gimnazjum miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy.
Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.
Koniecznie spędźcie je na świeżym powietrzu, najlepiej na sankach, nartach, łyżwach lub lepiąc bałwany (pamiętając o konkursie fotograficznym).

Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyData ostatniej edycji: 16/02/2015

Już po raz kolejny Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie i Absolwenci Niepublicznego Gimnazjum w Podłężu zagrali dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
35 wolontariuszy – uczniów naszego gimnazjów przez całą niedzielę zbierało datki od mieszkańców Podłęża na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrana przez nich kwota to 4167,93 złotych.

Pieniądze z 23. Finału WOŚP zostaną przeznaczone na podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Konkurs fotograficznyData ostatniej edycji: 16/02/2015

Wszystko wskazuje na to, że zima powoli się zbliża, pierwszy dzień tej kalendarzowej to 22 grudnia. Na pewno wiele osób będzie chciało uwiecznić zimę na zdjęciach. Dlatego organizujemy konkurs dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na najlepsze zdjęcie tej pory roku.

Tematem przewodnim konkursu jest zima i jej prawdziwe oblicze. Prawdziwe dla Was. Pokażcie nam, jak ją postrzegacie, jak wyglądacie, co czujecie zimą, jak spędzacie wolny czas na białym puchu, kiedy lepicie bałwany, jeździcie na nartach, sankach i podziwiacie biały krajobraz. Czy jest Waszą ulubioną porą roku? A może okresem, za którym nie przepadacie i kojarzy się Wam z mrozem, śliskimi chodnikami, czapkami, szalikami…

Dajemy Wam zadanie, aby przygotować przynajmniej jedno dobre zdjęcie dotyczące zimy. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy wysłać swoje zdjęcie (zdjęcia) na adres agabrzeg@vp.pl lub sppodleze@gmail.com.
Uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 zdjęć w formie cyfrowej. Wszystkie pliki należy zatytułować nazwiskiem, imieniem autora oraz kolejnym numeru fotografii (np: Kowalski_Jan_1).
Uczestnik, zgłaszając się do konkursu oświadcza, iż przysługują mu wyłączne i nieograniczone prawa autorskie do nadesłanych fotografii.
Proponujemy dwie kategorie zdjęć:
1. Zima w naszej okolicy uchwycona obiektywem aparatu.
2. Śmieszne zdjęcie z Waszym udziałem w zimowej scenerii.
Najlepsze zdjęcia trafią do galerii konkursowej, która zostanie stworzona na profilach szkoły podstawowej i gimnazjum na Facebooku i sukcesywnie aktualizowana. Tam też możecie sugerować nam, które fotografie najbardziej się Wam podobają. Wystarczy kliknąć Lubię to! przy wybranym zdjęciu. Niezależnie od głosowania na Facebooku, komisja konkursowa oceni zgłoszone do konkursu zdjęcia.
Termin nadsyłanie zdjęć: 28.02.2015 r. Kiedy zobaczycie pierwsze płatki śniegu, a termometr wskaże minusową temperaturę chwytajcie za aparat i do dzieła!
Zapraszamy do udziału w Konkursie.