Gimnazjum Niepubliczne w Podłężu
im. św. Brata Alberta

"Doznamy cudów Opatrzności Bożej, która czynić je będzie dla naszych ubogich przez nasze ręce."
Św. Brat Albert

Dzisiaj jest 114 dzień roku. Czwartek, 24 Kwietnia 2014

Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Witamy na oficjalnej stronie internetowej Niepublicznego Gimnazjum w Podłężu!

Życzenia WielkanocneData ostatniej edycji: 15/04/2014

Dzwon wesoło się rozlega,
Pieśń potężna świat obiega,
Oby serce też zostało
Napełnione dzisiaj chwałą
I tętniącym życiem wiosny
W Zmartwychwstania dzień radosny.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, radości, smacznego jaja, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca oraz samych sukcesów.
Życzy społeczność szkolna Niepublicznego Gimnazjum im. św. Brata Alberta w Podłężu.

DZIEŃ OTWARTYData ostatniej edycji: 04/03/2014

Niepubliczne Gimnazjum w Podłężu otwiera szeroko drzwi swojej szkoły i zaprasza serdecznie uczniów klas VI wraz z rodzicami do odwiedzin w ramach Dnia Otwartego Szkoły. Dzień Otwarty odbędzie się 12 marca 2014 o godz.17.00. W tym dniu będzie można poznać warunki lokalowe naszej szkoły, wyposażenie sal lekcyjnych, poznać nauczycieli uczących, oraz porozmawiać z naszymi uczniami. Dzień Otwarty połączony będzie z rozpoczęciem rekrutacji do naszego Gimnazjum na rok szkolny 2014/15.

Nowość w ofercie szkoły!Data ostatniej edycji: 04/02/2014

Uwzględniając zainteresowania i potrzeby edukacyjne uczniów w roku szkolnym 2014/2015 zostanie utworzona klasa językowa , w której uczniowie będą uczyli się dwóch języków obcych: języka angielskiego i języka niemieckiego w poszerzonym wymiarze (4 godziny j. angielskiego i 3 godziny języka niemieckiego) tygodniowo. Klasa powstaje z myślą o uczniach o szczególnych potrzebach i zainteresowaniach nauką języków obcych. Zapewni to szybki wzrost poziomu znajomości języków obcych, przełamywanie barier językowych, możliwość lepszego startu w szkole ponad gimnazjalnej. Trzyletnia edukacja w klasie językowej umożliwi uczniom przystąpienie do egzaminu zarówno z języka angielskiego: Cambrige for Schools oraz z języka niemieckiego egzaminu: Goethe- Zeifikat A2 (egzamin odpowiada drugiemu poziomowi w sześciostopniowej skali). Zapraszamy!!!

Nowy plan lekcjiData ostatniej edycji: 04/02/2014

Od 17.02.2014 w naszym gimnazjum obowiązuje nowy plan lekcji, który można pobrać z zakładki pobieralnia.

PODWÓJNA FINALISTKA WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH.Data ostatniej edycji: 04/02/2014

Gratulujemy uczennicy kl.3a Adzie Komorowskiej- finalistce konkursu z matematyki i fizyki. Mocno trzymamy kciuki za naszą sympatyczną i bardzo zdolną koleżankę w kolejnych etapach tych konkursów. Życzymy dalszych sukcesów !!!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Data ostatniej edycji: 04/02/2014

Już po raz kolejny Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie i Absolwenci Niepublicznego Gimnazjum w Podłężu zagrali dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 16 wolontariuszy – uczniów naszego gimnazjów przez całą niedzielę zbierało datki od mieszkańców Podłęża na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrana przez nich kwota to ponad 2,5 tysiąca złotych. Pieniądze z 22. Finału WOŚP zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej, np. na wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG. W tym roku WOŚP po raz drugi zbierała pieniądze na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów.

Z wizytą w przedszkoluData ostatniej edycji: 04/02/2014

Dnia 18.12. 2013 uczniowie naszego gimnazjum w ramach realizacji projektu gimnazjalnego udali się z wizytą do Przedszkola Samorządowego im Św. Kingi w Podłężu. Projekt nosi tytuł " Dlaczego warto uczyć się języków obcych - nauka języka w formie gier i zabaw. Uczniowie gimnazjum przygotowali dla przedszkolaków pierwszą lekcję języka niemieckiego. Przedszkolaki uczyły się pierwszych słówek w języku niemieckim, takich jak kolory, liczebniki od 1- 10, nie obyło się oczywiście bez słówek związanych z Bożym Narodzeniem.

Dzień PiernikaData ostatniej edycji: 04/02/2014

Dnia 06.12 odbył się w naszej szkole DZIEŃ PIERNIKA. Tydzień wcześniej uczniowie pod nadzorem nauczycieli języka angielskiego i języka niemieckiego przygotowywali przepisy na wypieki świąteczne typowe dla krajów niemiecko-i angielskojęzycznych. Na podstawie przygotowanych i omówionych przepisów uczniowie otrzymali zadanie polegające na upieczeniu wybranych ciasteczek, pierniczków itp. W efekcie tej współpracy powstały 22 stanowiska, przy których uczniowie prezentowali swoje wypieki. Na stołach w świątecznej oprawie pojawiły się przysmaki takie jak: Lebkuchen, Zimtsterne muffins Schokoladenkekse double chocolate cakes gingerbread Przed jury postawiono ogromnie trudne zadanie wyłonienie trzech zwycięzców. Z pomocą przyszła nam Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Podłężu, która ufundowała jeszcze dwie nagrody pocieszenia. I tak społeczność uczniowska przyznała dwie nagrody dla Gabrysi i zespołu Kingi i Michała za najładniejsze pierniczki. Zwyciężyły niemieckie pierniczki Kamila oraz double chocolate cakes Jakuba. Drugie miejsca za pyszne Zimtsterne ( cynamonowe gwiazdki) przypadły Wiktori, Ani i Magdzie. Analizując wyniki konkursu można potwierdzić tezę, że to jednak mężczyźni są najlepszymi kucharzami świata…

Zebranie z rodzicamiData ostatniej edycji: 22/01/2014

Wszystkich rodziców uczniów naszego Gimnazjum zapraszamy na zebranie, które odbędzie się w czwartek 23 stycznia o godzinie 17.00.

Życzenia NoworoczneData ostatniej edycji: 31/12/2013

Pani Dyrektor, wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, Rodzicom oraz Uczniom naszego Gimnazjum składamy najserdeczniejsze życzenia noworoczne. Wielu sukcesów, odważnych marzeń, mądrych decyzji, satysfakcji, spokoju i pomyślności na cały nadchodzący 2014 rok.


Kolejny rok znowu minął
Kolejny rok jest już historią
Nowa liczba starą przegoniła
I datę w kalendarzu zmieniłaKażdy z nas jest o rok starszy
Lecz czy dojrzalszy?
Nie jednemu poleci łza
Że tak szybko mija czasSentyment w tym dniu wszystkich ogarnie
Coś się kończy coś zaczyna
Tego, co już było nie da się zatrzymać
Przyszedł dzień na podsumowanie
Co dobrego się zdarzyło
A co złego nas spotkałoZ nowymi postanowieniami
I czystymi myślami
Robimy do przodu krok
Z nadzieją, że będzie
To dobry rok…