Gimnazjum Niepubliczne w Podłężu
im. św. Brata Alberta

"Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków"
Św. Brat Albert

Dzisiaj jest 212 dzień roku. Czwartek, 31 Lipca 2014

Imieniny obchodzą: Helena, Ignacy, Lubomir

Witamy na oficjalnej stronie internetowej Niepublicznego Gimnazjum w Podłężu!

WakacjeData ostatniej edycji: 02/07/2014

Z okazji wakacji pragniemy życzyć wszystkim uczniom i pracownikom szkoły ciepłych, wesołych, niezapomnianych i bezpiecznych wakacji. Odpoczywajcie i nabierajcie sił. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014Data ostatniej edycji: 02/07/2014

Zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014 - przeszedł do historii. Ciężka, całoroczna praca została nagrodzona.Otrzymali je uczniowie za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Pożegnaliśmy 39 uczniów klas III A i III B. Rodzice trzech absolwentów otrzymali z rąk Pani Dyrektor listy gratulacyjna a uczniowie listy pochwalne. Doceniony również został uzyskany najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego. Wybrani zostali najlepsi sportowcy. Nagrodzona została nie tylko nauka, ale również praca na rzecz szkoły (Samorząd Uczniowski, Poczet sztandarowy, sekcja techniczna, sklepik szkolny i gazetka, konkursy i turnieje). Na pożegnanie pani Dyrektor wręczyła trzecioklasistom tarcze absolwenta, a pierwszoklasiści skromne upominki. Całość umilił program artystyczny przygotowany przez uczniów klas trzecich. Po ciężkiej pracy czas na zasłużony odpoczynek - WAKACJE!

IX Gminny Multimedialny Konkurs Profilaktyczny Data ostatniej edycji: 02/07/2014

24 czerwca 2014 r. murach Królewskiego Zamku w Niepołomicach odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w IX Gminnym Multimedialnym Konkursie Profilaktycznym. „No promil = no problem. 1 promil = 100 problemów” - to myśl przewodnia tegorocznej edycji konkursu. W czasie wręczania dyplomów uczestnicy mieli okazje obejrzeć pracę wszystkich nagrodzonych uczestników. Uczennica Oliwia z klasy IIIB (kategoria prezentacja multimedialna) zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015 Data ostatniej edycji: 27/06/2014

Wykaz podręczników obowiązujących w nowym roku szkolnym 2014/2015 w znajduje się w zakładce Pobieralnia.

Mój lasData ostatniej edycji: 27/06/2014

W związku z zakończeniem Konkursu "Mój Las - XXVII Edycji - 2013/14" Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych zaprosiła na wycieczkę przyrodniczą i uroczyste wręczenie nagród w okolicach Wierzchosławic w Lasach Radłowskich, nadleśnictwie Dąbrowa Tarnowska dwie uczennice klasy IB Oliwię Szczudło (III miejsce) i Karolinę Brudnik (IV miejsce). Dziewczyny wzięły udział w zajęciach na ścieżce edukacyjnej prowadzonych przez pracownika Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska. W związku z przypadającą w tym roku 90- tą rocznicą powstania Lasów Państwowych laureaci konkursu wzięli udział w sadzeniu lasu. Pogoda dopisała, Oliwia i Karolina zostały nagrodzone za swoje prace konkursowe i deklarują udział w kolejnych edycjach. Życzymy im dalszych sukcesów.

Wojewódzki Konkurs na referat z zakresu astronomii i astronautykiData ostatniej edycji: 27/06/2014

Nasza uczennica Adrianna Komorowska zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie na referat z zakresu astronomii i astronautyki. Gratulujemy !!!

Konkurs z wiedzy o konstytucjiData ostatniej edycji: 27/06/2014

Uroczyste wręczenie nagród finalistom konkursu z wiedzy o konstytucji w gabinecie Burmistrza Niepołomic Romana Ptaka. Wśród nagrodzonych była również uczennica naszego gimnazjum Gabriela Cebulska. Gratulujemy!!!

WIEDZĄ JAK RATOWAĆ Data ostatniej edycji: 18/05/2014

Dnia 29 kwietnia 2014 roku, w Parku im. A. Mickiewicza w Wieliczce, rozegrane zostały XV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Drużyn Szkolnych Polskiego Czerwonego Krzyża. Do rywalizacji stanęły drużyny, reprezentujące szkoły podstawowe, gimnazjalne i średnie, z powiatu wielickiego.
Zgodnie z Regulaminem, Mistrzostwa przebiegały etapowo. Każda drużyna musiała odpowiedzieć na pytania testowe oraz prawidłowo udzielić pierwszej pomocy ofiarom wypadków, pozorowanych na stacjach urazowych. Oczywiście, była również stacja z fantomem, na której należało wykazać się perfekcyjnym wykonaniem resuscytacji serca.
Rywalizacja przebiegała na wyrównanym i wysokim zarazem poziomie.
Drużyna naszej szkoły, w składzie:
• Anna Malaca – kapitan zespołu
• Małgorzata Hytroś, Karolina Brudnik i Łukasz Rogowski – członkowie,
zajęła II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych, przywożąc do szkoły Puchar Starosty oraz nagrody książkowe, ufundowane przez Burmistrza Niepołomic.

GRATULUJEMY!!!

Zebranie z rodzicamiData ostatniej edycji: 04/05/2014

Wszystkich rodziców uczniów naszego Gimnazjum zapraszamy na zebranie, które odbędzie się w czwartek 5 maja o godzinie 17.00.

Nowy plan lekcjiData ostatniej edycji: 28/04/2014

Od 28.04.2014 w naszym gimnazjum obowiązuje nowy plan lekcji, który można pobrać z zakładki pobieralnia.