Gimnazjum Niepubliczne w Podłężu
im. św. Brata Alberta

"Jeżeliby cię zawołano do biedaka idą natychmiast do niego, choćbyś był w świętym zachwyceniu, gdyż opuścisz Chrystusa dla Chrystusa."
Św. Brat Albert

Dzisiaj jest 60 dzień roku. Niedziela, 01 Marca 2015

Imieniny obchodzą: Antonina, Antoni, Albin

Witamy na oficjalnej stronie internetowej Niepublicznego Gimnazjum w Podłężu!

Ferie zimowe 2015Data ostatniej edycji: 16/02/2015

Życzymy wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom gimnazjum miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy.
Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.
Koniecznie spędźcie je na świeżym powietrzu, najlepiej na sankach, nartach, łyżwach lub lepiąc bałwany (pamiętając o konkursie fotograficznym).

Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyData ostatniej edycji: 16/02/2015

Już po raz kolejny Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie i Absolwenci Niepublicznego Gimnazjum w Podłężu zagrali dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
35 wolontariuszy – uczniów naszego gimnazjów przez całą niedzielę zbierało datki od mieszkańców Podłęża na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrana przez nich kwota to 4167,93 złotych.

Pieniądze z 23. Finału WOŚP zostaną przeznaczone na podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Konkurs fotograficznyData ostatniej edycji: 16/02/2015

Wszystko wskazuje na to, że zima powoli się zbliża, pierwszy dzień tej kalendarzowej to 22 grudnia. Na pewno wiele osób będzie chciało uwiecznić zimę na zdjęciach. Dlatego organizujemy konkurs dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na najlepsze zdjęcie tej pory roku.

Tematem przewodnim konkursu jest zima i jej prawdziwe oblicze. Prawdziwe dla Was. Pokażcie nam, jak ją postrzegacie, jak wyglądacie, co czujecie zimą, jak spędzacie wolny czas na białym puchu, kiedy lepicie bałwany, jeździcie na nartach, sankach i podziwiacie biały krajobraz. Czy jest Waszą ulubioną porą roku? A może okresem, za którym nie przepadacie i kojarzy się Wam z mrozem, śliskimi chodnikami, czapkami, szalikami…

Dajemy Wam zadanie, aby przygotować przynajmniej jedno dobre zdjęcie dotyczące zimy. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy wysłać swoje zdjęcie (zdjęcia) na adres agabrzeg@vp.pl lub sppodleze@gmail.com.
Uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 zdjęć w formie cyfrowej. Wszystkie pliki należy zatytułować nazwiskiem, imieniem autora oraz kolejnym numeru fotografii (np: Kowalski_Jan_1).
Uczestnik, zgłaszając się do konkursu oświadcza, iż przysługują mu wyłączne i nieograniczone prawa autorskie do nadesłanych fotografii.
Proponujemy dwie kategorie zdjęć:
1. Zima w naszej okolicy uchwycona obiektywem aparatu.
2. Śmieszne zdjęcie z Waszym udziałem w zimowej scenerii.
Najlepsze zdjęcia trafią do galerii konkursowej, która zostanie stworzona na profilach szkoły podstawowej i gimnazjum na Facebooku i sukcesywnie aktualizowana. Tam też możecie sugerować nam, które fotografie najbardziej się Wam podobają. Wystarczy kliknąć Lubię to! przy wybranym zdjęciu. Niezależnie od głosowania na Facebooku, komisja konkursowa oceni zgłoszone do konkursu zdjęcia.
Termin nadsyłanie zdjęć: 28.02.2015 r. Kiedy zobaczycie pierwsze płatki śniegu, a termometr wskaże minusową temperaturę chwytajcie za aparat i do dzieła!
Zapraszamy do udziału w Konkursie.

"Szlakiem nowej przygody" czyli 1a na trasie górniczejData ostatniej edycji: 16/02/2015

27.01.2015r.nasi gimnazjaliści z 1a mieli okazję poznać pobliską Kopalnię Soli z nieco innej strony, zwiedzając trasę górniczą. Wyposażeni w górniczy ekwipunek: roboczy strój, kask i lampę przeszliśmy obowiązkowe przeszkolenie jak korzystać z pochłaniacza tlenku węgla oraz lampy górniczej. Następnie zjechaliśmy w głąb wielickiej ziemi najstarszym istniejącym w Wieliczce szybem Regis. Nad naszą wyprawą czuwał doświadczony przewodnik zwany przodowym. Naszym przewodnikiem był sympatyczny pan Dominik, który pewnie prowadził nas po labiryncie komór i korytarzy. Przodowy wyznaczał nam ciekawe zadania, które przybliżały górniczy fach i jednocześnie były świetną zabawą. Mieliśmy za zadanie zbadać poziom stężenia metanu, wytyczyć trasę przy pomocy mapy górniczej, badać nieznane komory. Najwięcej emocji wzbudziło własnoręczne wydobywanie soli za pomocą ciężkiego kilofa. Na zakończenie nadano każdemu certyfikat, potwierdzający zdobycie pierwszych szlifów w zawodzie górnika. To były niezapomniane 3 godziny!

Najsłodsze święto czyli Tłusty CzwartekData ostatniej edycji: 16/02/2015

W tym dniu wedle tradycji dozwolone jest objadanie się. W kalendarzu chrześcijańskim jest to ostatni czwartek przed Wielkim Postem. W Tłusty Czwartek najpopularniejszym wypiekiem jest pączek. Według jednego z przesądów jeśli ktoś w Tłusty Czwartek nie zje ani jednego pączka w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. Tradycja oddawania się w tym dniu słodkiemu objadaniu towarzyszy Polakom od kilku wieków. Dawniej ucztowanie ciągnęło się przez kilka dni aż do wtorku przed Popielcem. Miało to uzasadnienie ekonomiczne- przed okresem postnym trzeba było zużyć zapasy tłuszczu, cukru i jaj. Jeden pączek, w zależności od nadzienia to nawet 400 kalorii. Ale w tym dniu zapomnijmy o nich i do dzieła! Kto zje najwięcej pączków?

Śmiej się, kto może…Data ostatniej edycji: 11/01/2015

Dwie godziny dobrej zabawy, mnóstwo śmiechu, żartów czyli solidna porcja rozrywki na wysokim poziomie- tak można opisać wrażenia gimnazjalistów z Podłęża po obejrzeniu sztuki „Mayday”. Coroczny wyjazd do teatru stał się tradycją naszej szkoły. Od początku istnienia placówki uczniowie podłęskiego gimnazjum raz w roku wybierają się do teatru, aby obejrzeć interesujący spektakl. Sztuka w reżyserii Wojciecha Pokory, przedstawiająca perypetie uczuciowe niepokornego John Smith, spotkała się z żywą reakcją gimnazjalistów i co najważniejsze (sądząc po reakcji młodych widzów) zachęciła do częstszych wizyt w teatrze. Nie tylko w kinie można się świetnie bawić.

John Smith, taksówkarz, usiłuje wybrnąć z pomocą przyjaciela z tarapatów i nieoczekiwanych zbiegów okoliczności, demaskujących jego podwójne życie: w dwóch oddzielnych domach, z dwiema różnymi, równie mocno kochającymi go małżonkami. Smith stacza śmiertelny pojedynek z obiema kobietami, jednym homoseksualistą i komplikującymi jeszcze bardziej sytuację gapowatymi inspektorami policji.

Życzenia z okazji Świąt Bożego NarodzeniaData ostatniej edycji: 21/12/2014

W dzień Wigilii i Bożego Narodzenia
Czego mamy życzyć...?
Płomienia miłości w sercach
By biały opłatek drżał ze wzruszenia,
a nie z lęku i samotności,
wyjaśnienia sporów,
rozwikłania trudnych spraw,
przebaczenia,
gości na progu,
serdecznych łez i uścisków,
światła w mroku zwątpienia,
ciepła w środku zimy,
oraz CZASU
dla rodziny, przyjaciół i siebie...


Radosnych i pięknych Świąt Bożego Narodzenia a także realizacji wszystkich planów i marzeń w nadchodzącym Nowym Roku

życzy społeczność gimnazjum.

Gwiazdka dla zwierzakaData ostatniej edycji: 21/12/2014

Szkolna organizacja PCK po raz pierwszy w tym roku wzięła udział w konkursie „Gwiazdka dla zwierzaka”. Nazwa akcji szkolnej brzmi „Do serca przytul psa, weź na kolana kota”. Młodzież naszej szkoły żywiołowo poparła akcję zbierając ponad 60kg karmy, którą przekonaliśmy schronisku dla bezdomnych zwierząt w Krakowie ul. Rybna 3. Dziękujemy wszystkim uczniom Szkolna Organizacji PCK

Bądź Świętym MikołajemData ostatniej edycji: 21/12/2014

„Bądź Świętym Mikołajem” to akcja charytatywna, którą organizujemy od początku istnienia naszej szkoły. Zbieramy dowolne datki, które pomogą najuboższym rodzinom z powiatu wielickiego przeżyć święta. W tym roku zebraliśmy 360zł. Część pieniędzy (150zł) przekazaliśmy siostrom Albertynkom. Dziękujemy uczniom za poparcie naszej akcji. Szkolna Organizacji PCK

Góra groszaData ostatniej edycji: 21/12/2014

W naszej szkole odbyła się akcja „Góra Grosza”. Zebrane fundusze będą przeznaczone na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Serdecznie dziękujemy za włączenie się do tak szczytnej akcji!