Gimnazjum Niepubliczne w Podłężu
im. św. Brata Alberta

"Bez miłości grosz jest szorstki, strawa podana niesmaczna, opieka najlepsza niemiła."
Św. Brat Albert

Dzisiaj jest 246 dzień roku. Środa, 03 Września 2014

Imieniny obchodzą: Izabela, Szymon, Joachim

Witamy na oficjalnej stronie internetowej Niepublicznego Gimnazjum w Podłężu!

Życzenia z okazji nowego roku szkolnego Data ostatniej edycji: 31/08/2014

Z okazji nowego roku szkolnego 2014/2015 Pani Dyrektor, wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły składamy najlepsze życzenia, dużo siły i wytrwałości w pracy na rzecz dzieci i młodzieży. Niezawodnego zdrowia, twórczej i owocnej pracy, a nade wszystko zadowolenia z efektów działań dydaktyczno-wychowawczych.
Wszystkim Uczniom życzymy, aby każdy kolejny dzień nauki dostarczał tylko pozytywnych emocji, a osiągane przez Was wyniki w nauce, sporcie i innych dziedzinach przynosiły satysfakcję i poczucie samorealizacji. Życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły wielu sukcesów, dobrych wyników w nauce, a trzecioklasistom powodzenia na egzaminie gimnazjalnym. Pierwszoklasistom życzymy, by pierwszy dzwonek w nowej szkole otworzył przed Nimi drzwi do intelektualnej, wielkiej przygody, a codzienny wysiłek przynosił jak najlepsze efekty. Niech dzisiejszy dzień będzie dla Was początkiem wielkiej przygody w bezpiecznym i przyjaznym gimnazjum.

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015Data ostatniej edycji: 30/08/2014

1 września w poniedziałek rozpocznie się nowy rok szkolny 2014/2015. Najpierw o godz. 8.00 odprawiona zostanie msza święta w kościele NMP Królowej Polski w Podłężu, a po niej o godz. 9.00 będzie miało miejsce oficjalne powitanie uczniów na boisku szkoły. Po części uroczystej młodzież przejdzie do sal lekcyjnych na pierwsze spotkanie z wychowawcami po wakacjach.
Do zobaczenia już wkrótce!

Gimnazjum w Podłężu wybrało system LIBRUSData ostatniej edycji: 26/08/2014

W roku szkolnym 2014/2015 Gimnazjum Niepubliczne im. Św. Brata Alberta w Podłężu rozpoczęło pracę od szkolenia wdrożeniowego dla nauczycieli przeprowadzonego przez jednego z konsultantów firmy Librus. Szkolenie to ma bezpośredni związek z wprowadzeniem w naszej szkole dziennika elektronicznego „LIBRUS”.
e-Dziennik Librus to nowoczesny system usprawniający pracę placówki oświatowej w zakresie prowadzenia dokumentacji przebiegu nauczania oraz zarządzania danymi Ucznia. Zapewnia on kompleksowe spełnianie wymogów najważniejszych aktów dotyczących systemu oświaty. Gwarantuje pełne wsparcie dla realizacji zadań edukacyjnych i administracyjnych stawianych przed Dyrektorami oraz Nauczycielami. Narzędzie to zapewnia zarówno szkole, jak i Rodzicom bieżącą kontrolę frekwencji i postępów w nauce Ucznia.
W tym roku szkolnym będziemy pracować zarówno z tradycyjną, papierową wersją dziennika, a dziennik elektroniczny będzie dla nas, naszych uczniów i rodziców nowością, z którą musimy się zapoznać . Jeśli wersja elektroniczna sprawdzi się w swojej roli to w kolejnym roku szkolnym nasza szkoła będzie pracować tylko z e-dziennikiem. Wprowadzenie takich nowych technologii jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom naszych uczniów i ich rodziców.
Korzyści dla Rodzica:
• możliwość bieżącej kontroli frekwencji dziecka w szkole, a co za tym idzie możliwość natychmiastowej reakcji na ewentualny problem zbyt dużej liczby nieobecności;
• stały dostęp do ocen dziecka z możliwością szczegółowej analizy postępów w nauce na podstawie precyzyjnych danych uwzględniających datę wystawienia oceny, kategorię oceny, wagę oceny w liczeniu średniej oraz Nauczyciela, który tę ocenę wystawił;
• szybka, bieżąca wymiana informacji pomiędzy szkołą a domem rodzinnym, nieograniczona jakimkolwiek przedziałem czasowym, jak to ma miejsce przy klasycznych wywiadówkach;
• dostęp do najbardziej przydatnych Rodzicowi i Uczniowi informacji zawartych w e-Dzienniku za pomocą bezpłatnych aplikacji mobilnych.

Terminy egzaminów w 2015 rokuData ostatniej edycji: 26/08/2014

Egzamin gimnazjalny przeprowadzony będzie w dniach 21-23 kwietnia.

21 kwietnia będzie egzamin z wiedzy humanistycznej (o godz. 9.00 - z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, o 11.00 - z języka polskiego);

22 kwietnia - egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej (o 9.00 - z zakresu przedmiotów przyrodniczych, o 11.00 - z matematyki);

23 kwietnia - egzamin z języka obcego nowożytnego (o 9.00 - na poziomie podstawowym, o 11.00 - na poziomie rozszerzonym).

Kalendarz roku szkolnego 2014/2015Data ostatniej edycji: 26/08/2014

Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych: 1 września 2014 r.
Zimowa przerwa świąteczna: 22 - 31 grudnia 2014 r.
Ferie zimowe: 16 lutego - 1 marca 2015 r.
Wiosenna przerwa świąteczna: 2 - 7 kwietnia 2015 r.
Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych:26 czerwca 2015
Ferie letnie: 27 czerwca - 31 sierpnia 2015 r.

Stypendium szkolneData ostatniej edycji: 31/07/2014

Do dnia 15 września 2014r. można składać wnioski o stypendium szkolne o charakterze socjalnym. Wnioski można pobrać w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta i gminy w Niepołomicach ul. Zamkowa 5, a także w placówkach oświatowych na terenie Gminy Niepołomice. Rodzice obowiązkowo będą musieli uzupełnić rachunek bankowy w celu wypłaty stypendiów. Rodzice uczniów mają obowiązek dostarczyć faktury, rachunki za zakupione podręczniki bądź pomoce dydaktyczne. Faktury bądź rachunki mogą być wykorzystane jednokrotnie nie można wykorzystywać poniesionych wydatków w różnych programach takich jak: „Wyprawka szkolna” oraz projekt „Pierwszy Dzwonek”. Proszę w szczególności na to zwracać uwagę. Rodzice, którzy nie pracują lecz korzystają tylko z pomocy społecznej w miejscu pracy bądź nauki wpisują „nie pracuje”. Rodzice pracujący uzupełniają obowiązkowo oświadczenie o wysokości dochodu osiągniętego w miesiącu poprzedzającego złożenie wniosku. Rodzice zostawiają obowiązkowo telefon kontaktowy oraz czytelnie i rzetelnie uzupełniają wnioski.

WakacjeData ostatniej edycji: 02/07/2014

Z okazji wakacji pragniemy życzyć wszystkim uczniom i pracownikom szkoły ciepłych, wesołych, niezapomnianych i bezpiecznych wakacji. Odpoczywajcie i nabierajcie sił. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014Data ostatniej edycji: 02/07/2014

Zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014 - przeszedł do historii. Ciężka, całoroczna praca została nagrodzona.Otrzymali je uczniowie za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Pożegnaliśmy 39 uczniów klas III A i III B. Rodzice trzech absolwentów otrzymali z rąk Pani Dyrektor listy gratulacyjna a uczniowie listy pochwalne. Doceniony również został uzyskany najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego. Wybrani zostali najlepsi sportowcy. Nagrodzona została nie tylko nauka, ale również praca na rzecz szkoły (Samorząd Uczniowski, Poczet sztandarowy, sekcja techniczna, sklepik szkolny i gazetka, konkursy i turnieje). Na pożegnanie pani Dyrektor wręczyła trzecioklasistom tarcze absolwenta, a pierwszoklasiści skromne upominki. Całość umilił program artystyczny przygotowany przez uczniów klas trzecich. Po ciężkiej pracy czas na zasłużony odpoczynek - WAKACJE!

IX Gminny Multimedialny Konkurs Profilaktyczny Data ostatniej edycji: 02/07/2014

24 czerwca 2014 r. murach Królewskiego Zamku w Niepołomicach odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w IX Gminnym Multimedialnym Konkursie Profilaktycznym. „No promil = no problem. 1 promil = 100 problemów” - to myśl przewodnia tegorocznej edycji konkursu. W czasie wręczania dyplomów uczestnicy mieli okazje obejrzeć pracę wszystkich nagrodzonych uczestników. Uczennica Oliwia z klasy IIIB (kategoria prezentacja multimedialna) zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015 Data ostatniej edycji: 27/06/2014

Wykaz podręczników obowiązujących w nowym roku szkolnym 2014/2015 w znajduje się w zakładce Pobieralnia.